Офісний або квартирний переїзд — це дуже трудомістка і клопітна справа, готуватися до якої краще заздалегідь. Особливо складнощі виникають, коли потрібно перевезти меблі. Як її запакувати, щоб не пошкодити? Які матеріали для цього потрібно використати? Чи потрібно розбирати меблі? Всі відповіді на ці запитання ви знайдете в нашій статті.
Розбирання меблів
Перед тим як почати розбирати меблі, слід визначитися, чи потрібно це взагалі робити. Наприклад, тумбочку чи комод краще перевозити цілком. Те саме стосується і шаф-пеналів. У зібраному вигляді вони збережуть ребра жорсткості, що захистить їх від деформації та поломки.
Старі шафи з ДСП навряд чи витримають повторне складання, особливо якщо вони зібрані за допомогою звичайних шурупів. Крім того, цей матеріал може викришитися в місця кріплень, через що вам доведеться свердлити нові отвори під них. А ось меблі зі МДФ більш стійкі до перевезень. Адже вона збирається, як правило, за допомогою прихованих пластикових кріплень, що надійно монтуються на свої місця. Тому, переїхавши до нового приміщення, меблі з ДСП можна буде зібрати швидко і легко.
Вбудовані меблі не рекомендується перевозити з місця на місце, оскільки вони можуть не підійти для нової квартири. Такі вироби найчастіше монтуються намертво, причому з урахуванням викривлення стін приміщення та інших конструктивних особливостей. Краще запропонувати покупцю квартири, щоб він залишив меблі собі, компенсувавши вам частину її вартості. Про величезний старий сервант краще забути назавжди. Складання-розбирання він точно не переживе, а перевозити його цілком буде дуже важко. А ось меблі із натурального дерева необхідно транспортувати гранично акуратно. По можливості потрібно намагатися уникати її розбирання.
Незалежно від того, вирішили ви розбирати меблі чи все-таки везти їх у зібраному вигляді, перед переїздом вам слід виконати такі дії:
- звільнити всі ящики і полиці від речей, що зберігаються в них;
- вийняти тільки вкладні полиці, а ящики залишити для надання конструкції жорсткості;
- промаркувати витягнуті деталі меблів олівцем або крейдою, щоб потім було легко розібратися в них;
- зняти всі ручки, що виступають, і фурнітуру, після чого скласти все це в окремі пакети і підписати;
- можна не знімати з меблів дверцята, на яких немає дзеркальних або скляних елементів.
Якщо ящики та дверцята не виймаються з меблів, їх потрібно зафіксувати, щоб вони не відкрилися під час перенесення. При цьому краще використовувати не звичайний, а малярський скотч, оскільки він не залишає після зняття сліди. Для більшої надійності можна також перев’язати дверцята мотузкою, з’єднавши дві різні ручки. Важливо помітити, що дзеркала з шаф повинні бути вийняті та упаковані окремо.
Упаковка меблів
Щоб надійно запакувати всі частини меблів, вам знадобляться такі матеріали:
- гофрокартон у листах чи рулонах різної товщини;
- стрейч-плівка різної ширини;
- малярський скотч;
- пінобабл або крафтбабл (різновиди повітряно-бульбашкової плівки);
- спінений поліетилен та куточки, виготовлені з нього.
Полиці від меблів розкладаються за розмірами, чергуючись зі спіненим поліетиленом або папером. Краї можна закрити куточками, щоб не пошкодити їх під час транспортування. Дзеркальні та скляні елементи слід обмотати повітряно-пухирчастою плівкою, закривши тендітну частину гофрокартоном. На упаковці потрібно зробити позначку, щоб такі речі переносилися акуратно. Вся фурнітура розкладається за окремими пакетиками, як було сказано вище.
Меблі, які не підлягають розбиранню, потрібно обмотати повітряно-бульбашковою або стрейч-плівкою. Її кути слід обклеїти малярським скотчем для захисту від пошкоджень. М’які меблі зі шкіри необхідно накрити тканиною, оскільки матеріал погано переносить перепади температур. Причому неї не можна ставити ніякі предмети. В іншому випадку шкіра може розтягнутися або навіть порватися при трясці в автомобілі.
Навантаження меблів у машину
Якщо ви вирішили самостійно займатися навантаженням меблів в автомобіль, врахуйте, що вам необхідно:
- заносити в машину в першу чергу найважчі та громіздкі меблі;
- ставити полиці та дверцята вздовж стінок кузова;
- покласти шафу, що має стінку із ДВП, саме цією частиною вниз;
- ставити м’які меблі у нормальне положення, причому зверху на диван можна покласти крісло.
Однак навіть дотримання всіх цих рекомендацій не може гарантувати, що меблі не будуть пошкоджені при самостійному перенесенні. Тому найкраще звернутися за допомогою до мувінгової компанії, що надає вам не тільки грузове таксі у Львові, а й вантажників, які несуть матеріальну відповідальність за цілісність ваших речей. Тільки в цьому випадку можна гарантувати, що Ваші меблі залишаться в первозданному вигляді.